Rizede Dinazor İskeleti Bulundu

Posted By on 20 Mayıs 2011

Rizede Dinazor İskeleti Bulundu.

Dinazorların kalıntıları tartışılırken Rizede Dinazor kalıntısına rastlandı.Büyük bir şaşkınlık yaşatan bu iskelet üzerinde uzmanlar araştırma yapıyorlar.

Verilen Bilgilere göre Rizenin Pazar ilçesinin Aktaş köyünde bulunan dinazor iskeleti müzeye gönderildi.Yetkililer bu konuda araştırmalarını yoğunlaştırdılar.

skeletin bir dinazora ait olabileceği öne sürüldü.

Alınan bilgiye göre, Pazar ilçesinin Aktaş (Hunar) köyünde yaşayan Cihan Yılmaz (35) adlı vatandaş, yenilemek istediği eski evinde yaptığı kazı çalışması sırasında bir hayvan iskeletiyle karşılaştı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cihan Yılmaz, “350 yıllık bir evde oturuyorduk 2 ay öncesine kadar. Evde annem ve babamla yaşıyordum. Yenilemeye karar verdikten sonra 2 ay önce çıktık evden. Bir ay önce de çalışmalara başlamıştık. Ev yaparken yaptığımız kazı sırasında ablamın bir yüzüğü vardı, onu bulmak da istiyordum. Onu aramak için tahtayı söktüm, baktım bir şey yok. Kenarda bir misket vardı, çocuklar oynar diye almak isterken, misket yılan deliğine düştü. Misketi almak için kazmayla o deliği açtım. Açtığımda bu hayvan görünümlü iskeleti gördüm. İlk baş kısmı gözüküyordu” dedi.

İskeletin fotoğrafın çekip İstanbul’daki bir müzeye yolladığını söyleyen Yılmaz, “Oradaki kişiler; bunun fotomontaj olduğunu söylediler, böyle bir şeyin olamayacağını söylediler ve bana inanmadılar. Köyde de göstermediğim kimse yok. Herkes 2 ayaklı böyle bir hayvanın olmadığını söylüyor. Buradan yetkililere sesleniyorum. Burada daha başka tarihi şeyler de çıkabilir. Onun için evi yapmadan gelsinler, burada bir araştırma yapsınlar” açıklamasında bulundu.

About The Author

Comments

Comments are closed.

Genel